Pátek 03.04.2020

Podívejte se, jaké je aktuální počasí Slunce

O obci

Terezín je malou vinařskou obcí s 410 obyvateli. Obec vznikla v roce 1774 a byla pojmenovaná po císařovně Marii Terezii. Dominantou obce je kostel Nejsvětějšího srdce Páně, pocházející z roku 1932. Dlouholetou tradici zde má vinařství.

Vesnice roku 2007

Obec Terezín

Oficiální internetové stránky

GPS.: 48.957158,16.941108
Okres Hodonín

1.4.2020

Odpad a jeho třídění v době karantény

Číst dále    

31.3.2020

Mimořádná opatření - krizoví pracovníci, zákaz vycestování do a z ČR

Číst dále    

Nadace Partnerství

             www.nadacepartnerstvi.cz


Babiččina zahrádka - Tento projekt finančně podpořila Nadace Partnerství

Finanční podpora ve výši 30.000,- která řeší především výsadbu a revitalizaci v tzv. Baťůškově uličce. Jedná se o výsadbu drobných keříků,květin a bylin. 


Celá akce byla realizována koncem měsíce května. Bohužel nepřízeň počasí a nadměrné sucho i přes intenzivní zálivku některé druhy zahubilo a tak je v podzimních měsících vysadíme znovu. Nejprve bylo nutné uličku vyčistit a odvézt odpad, který tam nastřádali naši spoluobčané. Následně byla doplněna zemina, k vyrovnání terénu i substrátu na odporu růstu sazenic.

Záměrem bylo vytvoření pestré potravní nabídky pro užitečný hmyz, zlepšení životního prostředí a zpestření krajiny o tradiční druhovou rostlinnou skladbu k podpoře rozvoje enviromentální osvěty a občanského soužití.

Realizací došlo k naplnění cíle, který směřoval ke kompletní revitalizaci zeleně v uličce po její celé šíři a vytvoření v ní odpočinkových míst. Po obou stranách cestičky se vysázely pestré rostlinky a bylinky dle tradiční druhové skladby, aby tvořili radost všem kolemjdoucím, po celou vegetační dobu. Projekt tak doplnil výsadbu stromů v předchozí etapě revitalizace. Následovat by mělo umístění parkového mobiliáře.

Z bylin byly vysázeny: jaterník trojlaločný, vrbina tečkovaná, vrbina penízková, jarmanka větší, plicník lékařský, šalvěj lékařská, dobromysl obecná, meduňka lékařská, sasanka hajní, kakost krvavý, kakost oddenkatý, pitulník žlutý, oměj šalamounek, orlíček obecný, kopytník evropský, hluchavka skvrnitá, mateřídouška obecná, mateřídouška úzkolistá, máta vonná, levandule lékařská, měsíček lékařský, heřmánek pravý, kontryhel obecný, kostival lékařský, udatna dvoudomá, mochnička trojčetná, zběhovec plazivý, pivoňka lékařská, devinka citrónová, kokořík mnohokětý, kapraď samec, dále kopr, fenykl, kerblík, koriandr a majoránka Z dřevin: barvínek menší, růže mnohokvěté, břečťan popínavý

Cibuloviny: ladoňka dvoulistá, prvosenka jarní, šafrán, sněženka podsněžník. Vysety byly druhově pestré travinobylinné směsi. Květnatá louka s letničkami a včelí louka medonosná.